Przyjaciół zwykle możemy policzyć na palcach jednej ręki. Mimo że czasami ostro się kłócimy – potrafimy sobie szczerze przebaczyć i zrozumieć swoje racje i oceny. Prawdą jest również to, że ekstremalne sytuacje zbliżają do siebie ludzi. W przyjaźni nie chodzi przecież o to, aby mówić coś, co przyjaciel chce usłyszeć – chociaż to również, ale przede wszystkim o to, aby powiedzieć prawdę, mimo że czasem jest bolesna i trudna.
Przyjaciel to mur, o który zawsze możemy się oprzeć ☺
Przyjaciele nie muszą być cały czas w kontakcie i pytać jak się czują, co robią. Zwykle i tak znamy odpowiedź zanim ona nadejdzie. Przyjaźń to coś więcej, to także wspólne dzielenie się radościami i smutkami, to wzajemny szacunek także odmienności, doskonalenie się we wdzięczności i wybaczaniu, rozumieniu i słuchaniu... Jest jednak jeden bardzo ważny warunek, bo choćbyśmy mieli najlepszego przyjaciela na świecie – jeśli nie jesteśmy szczęśliwi sami ze sobą – z nikim szczęśliwi nie będziemy. Musimy posiadać zdolność lubienia samej siebie.
Siedem zasad prawdziwej przyjaźni:
🌻 AKCEPTACJA
🌻 SZCZEROŚĆ
🌻 NA DOBRE I NA ZŁE
🌻 PRZEBACZENIE
🌻 BEZ TAJEMNIC
🌻 SAMOPOCZUCIE
🌻 SPOTKANIE W POŁOWIE DROGI
Przyjaźń buduje zaufanie i więź emocjonalną. Cechy charakterystyczne dla przyjaciół to: prawdomówność, dyskrecja, wsparcie, zaufanie, dobrotliwość, równość pozycji, wzajemna pomoc, wspólna aktywność, prawo do przemilczenia niektórych spraw. Relacje przyjacielskie wzmacniają również poczucie własnej wartości, motywują do działania i dostarczają energii.
🍹 ludzie, którzy mają przyjaciół łatwiej zrywają z nałogami i rzadziej też do nich wracają,
🍹 łatwiej podejmują decyzje o odchudzaniu,
🍹 mają większą odporność organizmu,
🍹 częściej zapinają pasy bezpieczeństwa.
___
Źródło: magazynfamilia.pl
Fot.: pixabay.com/pl/
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz