W boksie przede wszystkim liczy się właściwa technika, szybkie ciosy, obrona przed ciosem przeciwnika i praca nóg. Jednak boks rekreacyjny to niekiedy również kontuzje, dlatego dobrze jest trenować w ochraniaczach.
Korzyści z trenowania boksu jest wiele, ale przede wszystkim koncentracja i skupienie. Treningi poprawiają refleks i spostrzegawczość, mają ogromny wpływ na rozwój kondycji ruchowej.
Pokonywanie słabości 👊👊
Treningi bokserskie, mimo, że są bardzo wymagające to mobilizują do pracy nad swoimi słabościami. Boks uczy szacunku i pokory, których brakuje w dzisiejszym świecie. Uczy też cierpliwości w dążeniu do osiągnięcia określonego celu – nie tylko sportowego. A każdy trening umacnia w tym, aby się nie poddawać, a wręcz przeciwnie – pobudza do działania. Boks dodaje pewności siebie i uczy skupienia się i wyznaczenia priorytetów.
👊👊 Poprawa zdrowia
Po ciężkich i wymagających treningach czujemy satysfakcję, że dałyśmy radę, mimo, że łatwo nie było. Wbrew pozorom mniej odczuwamy zmęczenie a więcej mamy siły i chęci do życia. Systematyczne treningi bokserskie to nie tylko dodatkowy zastrzyk energii, ale także świetny sposób na modelowanie sylwetki i osiągnięcie dobrej kondycji, a również rozwinięcie wielu partii mięśni. Ciało staje się mniej podatne na urazy.
Treningi bokserskie łagodzą stres i napięcia, przy czym pozwalają spalić sporo kalorii. Worki bokserskie są doskonałym rozwiązaniem na nadmiar energii – szczególnie po stresującym dniu. Jednak są też przeciwskazania do trenowania, do których zaliczają się m.in.: choroby układu krążenia, zwyrodnienia stawów. Dobrym rozwiązaniem przed rozpoczęciem treningów bokserskich jest wizyta u lekarza sportowego, który potwierdzi, że nie ma żadnych przeciwskazania do trenowania.
Przeczytaj również:
🌷 Boks - Sport, który pokochasz.
🌷 Rękawice bokserskie Bail.
🌷 Kamil Szeremeta: Dziękuję Bogu!
___
Źródło: o-you.pl
Fot.: archiwum prywatne
Trenowanie boksu rekreacyjnego ma wiele zalet. Po pierwsze, to świetny sposób na poprawę kondycji – angażuje całe ciało, wzmacnia mięśnie i zwiększa wytrzymałość. Po drugie, uczy samodyscypliny, koncentracji i panowania nad emocjami, co przydaje się nie tylko na ringu, ale i w życiu codziennym. Dla wielu to też idealna odskocznia od stresu – wyładowanie energii podczas sparingu działa lepiej niż niejeden relaks. Nie trzeba być zawodnikiem, by zacząć; wystarczy chęć i otwartość na naukę. Treningi są często dostosowane do poziomu początkujących, a atmosfera w grupach bywa bardzo koleżeńska. Jeśli lubisz ruch i chcesz spróbować czegoś z charakterem, boks rekreacyjny to strzał w dziesiątkę. Polecam sprawdzić na własnej skórze!
OdpowiedzUsuńhttps://www.nowin.pl/2025/03/13/jak-rozpoczac-trening-bokserski-w-doroslym-wieku-boks-dla-doroslych-40/